Death Cafe Amsterdam
Elke eerste donderdag van de maand ben je welkom bij Death Cafe Amsterdam!
Death Cafe’s zijn eerst in Engeland ontstaan vanuit een behoefte om openlijk en in een ongedwongen sfeer over de dood te kunnen spreken. Ze worden tegenwoordig over de hele wereld georganiseerd. Deze bijeenkomsten van meestal maximaal 10 mensen zijn bedoeld als een vrijplaats waar iedereen openlijk kan spreken over allerlei onderwerpen rondom de dood. Onder genot van een kopje thee en wat lekkers, kunnen we onze verhalen, ervaringen en ideeën over de dood delen zonder te vrezen dat anderen daar niet voor openstaan.
De gesprekken worden gefaciliteerd door Lieke van Nood (rouw- en verlies begeleider) en Annie Birken (end-of-life coach en trainer). We hebben allebei de wens dat iedereen kan leren met ziekte, verlies en sterven om te gaan. Bij het aanbieden van Death Cafe’s willen we dat de dood meer bespreekbaar wordt en als onderdeel gezien wordt van het leven.
English-speakers are also welcome!
Het kan bijvoorbeeld gaan over rouw en verlies, angst voor de dood, wensen rondom het sterven, bijna-dood ervaringen of het bijstaan van een naaste in hun stervensproces. Misschien spelen een van deze thema’s al een rol in jouw leven. Of misschien ben je nieuwsgierig en je wilt voor het eerst spreken over de dood. Wat jouw reden dan ook mag zijn, ben je welkom om mee te doen!
Data 2025: 6 maart / 3 april / 1 mei / 5 juni / 3 juli / 7 augustus / 4 september / 2 oktober / 6 november / 4 december
Tijden: 18.30 – 20.00 uur (inloop vanaf 18.15 uur)
Locatie: Het ArbeidersPaleis, Oostzaanstraat 28, 1013 WL
(tegenover Museum Het Schip)
Kosten: op vrijwillige donatiebasis
Wil je graag meedoen? Meld je dan aan om je plaats te reserveren. Plaatsen zijn beperkt.
Nog geen tijd gehad om vooraf te eten?
Bij Het ArbeidersPaleis kun je een lekker en betaalbaar soepje of Willem’s heerlijke daghap bestellen!
Kom dan wat eerder en bestel bij de bar.